Dlaczego teoria jest ważna na kursie prawa jazdy?
Zdobycie prawa jazdy od zawsze było marzeniem wielu osób, bez względu na wiek. By móc zgodnie z prawem kierować pojazdami, konieczne jest na ogół uczestnictwo w kursie oraz zdanie egzaminów – teoretycznego oraz praktycznego. Przyszły kierowca musi wcześniej poznać reguły panujące na drogach, przepisy kodeksu drogowego oraz zasady BHP. Temu służy przyswojenie sobie teorii. Dowiedz się więcej!
Znaczenie teorii w kursie prawa jazdy
Przyszli kierowcy często traktują część teoretyczną jako stracony czas. Nie jest to jednak przykry obowiązek, bowiem przyswojenie omawianych na zajęciach zagadnień jest niezbędną podstawą. To nieoceniona wiedza, jeśli jest przekazywana przez doświadczonych i kompetentnych wykładowców oraz ratowników medycznych. Są oni w stanie w ciekawy oraz przystępny sposób wyjaśnić wszelkie wątpliwości i niejasności, które wiążą się z bezpiecznym prowadzeniem pojazdów i udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas zajęć teoretycznych na np. kurs na kategorię B, osoby szkolące się biorą udział w wykładach, pokazach filmowych. Biorą udział w dyskusjach, dzięki którym mogą samodzielnie rozwiązać pojawiające się dylematy. Mają również możliwość nauczenia się udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w ten sposób prowadzone są ciekawe, a przekazywana wiedza łatwiej przyswajalna. Warto pamiętać, że wyuczenie się na pamięć pytań testowych nie wystarczy, by być dobrym kierowcą. Wszelkie zaniedbania w tej kwestii mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.
Przeczytaj również: Jak wrócić do kierowania autem po długiej przerwie?
Czego nauczysz się podczas zajęć teoretycznych na prawo jazdy?
Jak wskazują specjaliści szkoły nauki jazdy LIDER, obecnie część teoretyczna obejmuje 30 godzin. Na wykładach można poznać obowiązujące przepisy ruchu drogowego i pokazać praktyczne ich zastosowanie. Zajęcia teoretyczne pozwolą zdobyć wiedzę z zakresu:
Przeczytaj również: Co trzeba zrobić, żeby móc przystąpić do prawa jazdy kategorii B?
bezpiecznego i odpowiedzialnego prowadzenia pojazdu,
poruszania się w ruchu drogowym,
obowiązków i praw kierowców,
zasad udzielania pomocy przedmedycznej,
zachowywania się w nietypowych sytuacjach,
analizy największych zagrożeń występujących na drogach,
czynności obsługowych pojazdu i wiele innych.
Należy pamiętać, że nieprzestrzeganie ogólnie panujących zasad jest nieodpowiedzialnością i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników ruchu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana